Široká nabídka dostupných typů plynoměrů a jejich servisu

G.A.S. a.s. jako výhradní zástupce firmy HONEYWELL ELSTER (dříve PREMAGAS) v ČR je dlouholetým a tradičním dodavatelem bytových a domovních membránových plynoměrů BK k rozúčtování spotřeby plynu v domácnostech. Spolu s průmyslovými turbínovými plynoměry TRZ2 a SM-RI a rotačně pístovými plynoměry RVG, IRM a RABO je tato ucelená nabídka plynoměrů nejširší na trhu, co do pokrytí rozsahů měřeného průtoku, tlakových rozsahů, třídy přesnosti měření, tak v neposlední řadě škálou použitelnosti pro různá plynná média.
Kompletní nabídku sortimentu membránových, rotačně pístových a turbínových plynoměrů najdete na oficiálních stránkách firmy G.A.S. a.s (Internetová prezentace firmy G.A.S. a.s.).

Firma PREMAGAS CZECH s.r.o. (dříve ABB Mikulov) se stala součástí koncernu ELSTER a díky této fúzi se G.A.S. a.s. také stal výhradním obchodním zastoupením této výrobní firmy. Doposud vyráběné plynoměry RTP, RTPE a ATPE z této produkce byly doplněny ještě o typy DAE, DBE, RTPE, díky čemuž se PREMAGAS CZECH s.r.o. stal největším domácím výrobcem turbínových plynoměrů.

Možnosti využití turbínových plynoměrů

Turbínové plynoměry jsou určeny k přesnému měření proteklého množství zemního plynu, propan-butanu, vzduchu a jiných technických plynů. Jsou také použitelné pro platební styk v distribučních společnostech, pro průmyslové měření a energetické bilancování v nízkotlakých, středotlakých i vysokotlakých rozvodech plynů.

Uplatnění a možnost použití nachází turbínové plynoměry také u všech typů tepelných spotřebičů (topenářské kotle, přímé i nepřímé ohřívače vzduchu, sklářské a pekárenské pece, zemědělské sušičky apod.), jako i při měření spotřeby tlakového vzduchu v průmyslových provozech.

Záruční i pozáruční servis

Nedílnou součástí nabídky nových plynoměrů je i kompletní servis v rámci záruční doby, jakož i opravy, ověřování a repase turbínových plynoměrů staršího data výroby.

Pokud provozujete jakýkoliv turbínový plynoměr do nominální velikosti G650, rádi Vám pomůžeme stanovit jeho doporučnou životnost a zajistíme jeho ověření, případně jej opravíme.